Навчання та стажування за кордоном: які бувають програми, де шукати і як вибрати

5-22-2018

Існує величезна кількість освітніх програм за кордоном, які можна поділити на кілька типів: мовні курси (англійська на Мальті, в Парижі французький), професійні курси (журналістика, фінанси, кулінарія, дизайн), і вищу освіту з отриманням ступеня (bachelor, masters, PhD). Рекомендую MSM

У вибране
Стажування можна умовно поділити на три види: профессинальные стажування (за вашою спеціальністю, наприклад в IT компанії, банку), волонтерські програми (екологічні експедиції, участь в археологічних розкопках) та програми міжнародного обміну (Work and travel, au pair).

Отже, розберемо докладно.

МОВНІ КУРСИ:

Про те, що найкращий варіант вчити мову це в середовищі, твердить кожен. Мовні школи підходять усім, навіть якщо ви погано говорите, адже є групи від рівня beginner до advanced. Це відмінна можливість краще пізнати країну і зануритися в середу. Розміщують студентів або в апартаментах, або у приймаючих сім’ях. Заняття проходять вранці або вдень, а весь інший час ви проводите як у звичайному відпустці.

Щоб забронювати курс можна звернутися в агентство — в цьому випадку, потрібно буде заплатити агентський збір. Можна вибрати школу платформу через онлайн бронювання, наприклад:

LinguaTrip — навчання за кордоном з Мариною Могилко і…
Навчання за кордоном починається з мовних курсів за кордоном, вибору країни і школи для освіти за…

Або зв’язатися зі школою: це можливо, якщо ви непогано знаєте англійську.

ЛІТНЯ ШКОЛА:

Багато кращі університети світу також пропонують курси на час літніх і зимових канікул. Це звичайно більш серйозний рівень і ви цілком можете додати таке навчання в своє резюме. Крім мовних занять, можна забронювати і курс по журналістиці, культурі, історії, соціології і т. д. Звичайно, в цьому випадку і ваш рівень мови має бути вище і часто університет попросить вас надати підтвердження, результати тесту TOEFL або IELTS.

Це відмінна можливість «промацати грунт» і зрозуміти, чи комфортно вам буде в цій країні/місті, якщо ви плануєте вступати в даний університет. Пройшовши навчання, ви не отримаєте ступеня, але вам видадуть сертифікат.

Літні курси називають summer sessions, programs, courses. Наприклад, курси на літо пропонують Humboldt Universität Berlin, Cambridge, Harvard, UC Berkeley.

HUWISU Summer Courses 2018
The oldest university in the German Capital invites you to take part in an unforgettable learning…

ВИЩА ОСВІТА: СТИПЕНДІЇ, ГРАНТИ, ОБМІНИ

Отримувати або продовжувати вища навчання за кордоном за свій рахунок може не кожен. Існує кілька джерел фінансування:

1) Самі університети пропонують стипендійні освітні програми і гранти, але їх розмір залежить від країни і конкретного університету. В одному університеті під стипендією мають на увазі 1000 євро, в іншому розмір стипендії може доходити до 50-70% вартості навчання, а іноді і повністю покривати її.

2) Державна програма «Глобальна освіта» фінансує навчання за кордоном для громадян Росії. Звичайно, є умови такого фінансування.

Державна Програма «Глобальна освіта»,…
«Глобальна освіта» – це програма фінансування навчання за кордоном для громадян Росії,…
educationglobal.ru
3) Велика кількість міжнародних стипендіальних програм: Fulbright, стипендії від DAAD, Erasmus Mundus, Campus France, гранти Японського фонду (Japan Foundation), Chevening, Humboldt Foundation.

Також використовуйте спеціальні пошуковики стипендій, грантів, обмінів і конференцій, наприклад:

Стипендії, конкурси та гранти 2017 — 2018

Як правило, робота волонтера не оплачується, але зате надається безкоштовне проживання та харчування. Тривалість проекту варіюється від тижні аж до року. Такі проекти називають Gap year abroad.

Волонтери беруть участь у соціальних, сільськогосподарських, археологічних, освітніх проектах, і навіть експедиціях. Наприклад, вже більше 30 років Raleigh International Trust організує експедиції у Непалі, Коста-Ріка, Нікарагуа і т. д. до Речі, в одній з таких експедицій брав участь сам принц Вільям.