Улюблені жанри в кіно.

1-23-2018
Улюблені жанри в кіно.

Арт-хаус (англ. «дім мистецтв»; також званий «art cinema», «art movie» або «art film») — фільм, націлений не на масову аудиторію. Ця категорія фільмів часто включає в себе некомерційні, самостійно зроблені фільми, а також фільми, зняті маленькими кіностудіями. Кінокритики часто протиставляють цю категорію т. н. «голлівудським фільмам», вказуючи у вигляді відмінностей: соціальний реалізм, авторське бачення режисера, фокус на думках і відчуттях персонажа, а не рух по сюжетним поворотам. Арт-хаус — з ряду тих понять, про які всі знають, але ніхто сказати не може. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі Янковский Игорь Николаевич.
Копатися в етимології сенсу немає, слово родом з американського сленгу та однозначної родоводу не має. У США артхаус найчастіше називають будь-яке не американське кіно — і, в деяких колах, використовують як евфемізм для гей-порно. Артхаус також називають будь кінопродукт не студійного, малобюджетного або незалежного виробництва. Іншими словами, є кіно, яке подобається і піонерам, і пенсіонерам. Все інше — це артхаус, так чи інакше. Арт-хаус — це кіно не для всіх, але сучасний артхаусний кінематограф настільки різноманітний, що буквально кожен знайде для себе щось до смаку.
Коли киноаудиторию посилено годували фільми з Жан Клод Ван Даммом, а «розумне кіно» з’являлося тільки на фестивалях і до широкого прокату майже не доживало. Зараз ця грань між арт-хаусом і мейнстрімом стирається. Бойовики, розраховані на широку аудиторію, стають все розумнішими, іноді навіть з претензією на філософствування. У слові артхаус є слово «арт», тобто мистецтво. Геніально!». І крапка. .