Як вибрати фантастичні фільми

3-27-2018

Серед фантастичних фільмів є такий піджанр який я б назвав соціальною фантастикою. Суть її в тому, що фантастичні бекграунд створюється не для того,що б показати нам незвідані світи, цікавих персонажів, а для того, що б звернути увагу на ті проблеми, які існують тут і зараз. Пропоную почитати новини культури на цьому сайті «http://md-eksperiment.org

Яскравим представником цього пожданра є фільми Нілу Бломкапа. Район номер 9, Елізіум — все це дуже товста і незграбна робота, відмінно показує нам чому рабство погано, а різниця між бідними і багатими колосальна. Я не дуже люблю фільми цього жанру — так як іноді в таких фільмах, саму думку можна донести досить зрозуміло і просто, без будь-яких космічних кораблів, що борознять простори великого театру.

І так як соціальна частина в таких фільмах важливіше фантастичною, то, нерідко, фантастика в таких фільмах позбавлена належної проробки деталей. Але є один фільм, який може і прагнув стати соціальною фантастикою, але став таким, і піднімає одне цікаве питання, відповідь на який я був би радий бачити у коментарях. Ім’я цього фільму — Зелений Сойлент. Зараз буде спойлер до головного сюжетного повороту, акуратніше. В основу сюжету лягає історія, в якому людство вставши на межі вимирання, починає виробляти синтетичну їжу, під назвою Зелений Сойлент. В кінці фільму ми дізнаємося, що зелений сойлент проводиться з померлих людей, при цьому судячи з усього, померлих своєю смертю. І глядач фільму мабуть повинен бути вражений цією новиною наповал,так як кінчається фільм на те, що головний герой доносить цю інформацію і екран гасне.

І судячи з критики фільму його сучасниками, виробництво їжі з вже покійних людей зворушило багатьох глядачів до глибини душі. Але дивлячись фільм в 2016 році, ти думаєш що ідея не така вже й погана. Ми жертвуємо наші органи, кров. Багато люди добровільно погоджуються на кремацію після смерті або жертвують тіло науці. Власне питання яке мене мучить — а як ви ставитеся до зеленого сойленту? Це щось шокуюче і за межею людяності, може вас бентежить релігійний аспект?Або ви добровільно стали закускою канібалів?