Книга Хвороба як шлях. Значення й призначення хвороб

Читання цієї книги не можна назвати приємним времяпрепровождением, оскільки вона позбавляє людину такого потужного виправдання своїх невирішених проблем, як хвороба. Ми хочемо показати, що хвора людина — аж ніяк не безневинна жертва недосконалості природи, вона сам відповідає за всі, з ним що відбувається. При цьому ми не маємо на увазі ні шкідливі речовини, який отруєна навколишнє середовище, ні цивілізацію, ні спосіб життя, що традиційно вважаються винуватцями захворювань. Ми хочемо висунути на передній план сутнісний аспект хвороби. Із цього погляду симптоми являють собою форму фізичного вираження психічних конфліктів і, отже, здатні висвітити всі проблеми пацієнта

У першій частині книги мова йде про теоретичні передумови й філософію хвороби.
Ми настійно рекомендуємо, перш ніж приступати до читання другої частини, уважно, може бути, навіть кілька разів прочитати першу частину.
Найпоширеніші симптоми хвороб розглядаються в другій частині подвійно: як символи, які потрібно навчитися розуміти, і як форми вираження психічних проблем. Перелік найпоширеніших проявів симптомів, пропонований наприкінці книги, дасть вам можливість якщо буде потреба швидко знайти потрібні сторінки. Але основна наша мета — розкрити перед читачами нові обрії пізнання, навчити їх самостійно розпізнавати й інтерпретувати різні симптоми-символи, роблячи відповідні висновки.

Крім того, ми використали розмову про хворобі як привід поговорити із читачем про деякі світоглядні проблеми, що виходять за вузькі рамки позначеної нами теми. Ця книга — нескладна, але при цьому не настільки прост і банальна, як може здатися тому, хто не розуміє суті нашої концепції. Це не «наукова книга», оскільки в ній відсутній «науковий виклад». Вона написана для тих, хто готовий іти вперед, замість того щоб сидіти на узбіччі, намагаючись безцільно жонглювати не зв’язаними між собою розрізненими предметами. У людей, що прагнуть до просвітління, немає часу на науку — їм потрібні знання. У книги буде багато супротивників — але, проте, ми сподіваємося, що вона потрапить у руки й до таких людей (скільки б їх не виявилося), які зрозуміють, що вона в стані надати їм реальну допомогу, і захочуть використати отриману інформацію. Саме для них ми її й писали.
Мюнхен, лютий 1983 г.
Автори

rapidshare.com

depositfiles.com

www.uploading.com