Як полагодити залитий iPhone 6 Plus

5-10-2017

365c03a7a21f5a736b2c783b3b70f15d-480-80Але все одно варто побачити, як повертається до життя, здавалося б, безнадійний потопельник. Ми беремо найгірший сценарій: iPhone провів у воді близько години і вже не реагує ні на які дії.
Зрозуміло, що ремонт iPhone 6 Plus в такому випадку легким не назвеш, але, що приємно, він все-таки можливий.https://service-iphone.com.ua/remont-iphone-6

Розібрати iPhone і дістати плату

Для початку треба розібрати iPhone. Для цього відкручуються два гвинтика біля Lightning-роз’єму і акуратно знімається дисплейний модуль.

Ось так виглядає фаблет Apple без верхньої кришки. Як бачите, більшу частину простору всередині iPhone займає акумуляторна батарея.

Далі виймаються екрануючі пластини і антена фаблета, витягується материнська плата.

Зняті пластини

Витягнута материнська плата

Як правило, саме материнська плата вимагає серйозного ремонту або заміни після впливу води. Ось так виглядає «материнка».

Виявлення несправності

Перш ніж приступати до ремонту, потрібно оцінити, наскільки окислилися різні елементи материнської плати.

Спочатку з друкованої плати знімаються металеві екрануючі пластини, а потім кожен елемент продзвонюється на наявність пошкоджень. У нашому випадку В iPhone 6 Plus виявлена несправність роз’єму підключення батареї.

Усунення пошкодження

На материнську плату наноситься флюс, після чого пошкодження усувається з допомогою маленького паяльника.

Нанесення флюсу перед паянням

Пайка материнської плати

Якщо інші елементи плати справні, ремонт можна вважати закінченим.

Залишилося зібрати фаблет і перевірити його роботу. У нашому випадку смартфон включився, однак тут виявилася інша поломка: тачскрін не реагував на дотики, а в нижній частині екрана з’явилися засвітки.

Ремонт екрана

У разі тривалого занурення у воду екран iPhone може серйозно пошкоджено, і для подальшої роботи потрібно дорога заміна матриці.

Однак у нашому випадку цього вийшло уникнути, обмежившись відновленням сенсора.

Для відновлення інженер зачистив контакти шлейфу до материнської плати і пропаял коннектори шлейфу з обох сторін.

Зачистка контактів шлейфу

Отже, ремонт залитого iPhone 6 Plus закінчений, і фаблет знову в робочому стані. Єдине нагадування про затоплення — засвітки в нижній частині екрана, які можна усунути тільки повною заміною модуля.

Але коштує така заміна чимало, і власник утопленого iPhone 6 Plus вирішив залишити все як є.

Як бачите, ремонт фаблета, здавалося б, безповоротно втраченого, цілком можливий. Потрібно тільки знайти хорошого майстра і сподіватися, що пошкоджень не надто багато.